Dorota kolak wiek

Dorota kolak wiek

Dorota kolak wiek

Dorota Kolak-Michalska (ur. 20 czerwca 1957 r. W Krakowie) – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, nauczyciel akademicki; w latach 1980–1982 aktorka Teatru im. Wojciech Bogusławski w Kaliszu, od 1982 roku aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Ukończyła PWST w Krakowie w 1980 roku. W latach 1980–1982 była aktorką w Teatrze im. Wojciech Bogusławski w Kaliszu, od 1982 roku związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W 1996 r. Otrzymała Odznakę Działacza Kultury i Srebrny Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia Teatru Wybrzeże.

W 2004 roku otrzymała nagrodę aktorską za tytułową rolę w Mother Witkacy w Teatrze Wybrzeże w Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w ramach „Polskiej Klasyki” oraz wyróżnienie za rolę w wykonaniu Męża i Żony na 8. Międzynarodowym Festiwalu Komedii „Talia” „w Tarnowie.

Pracuje również jako pedagog. Uczy aktorstwa, sztuki ruchowej, form i projektów ruchu scenicznego w Akademii Muzycznej w Warszawie. Stanisław Moniuszko w Gdańsku. Grała w regularnej obsadzie Radia Rzymskiego (1994–1995) i Pensjonat pod Różą (2004–2006). obecnie występuje w serialu „Kolory szczęścia” (od 2007) i „Przepis” na zawsze.

Na mocy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 października 1996 r. Została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi za wzorowe, niezwykle sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej [2]. 22 grudnia 2008 r. Tomasz Merta odebrał srebro dla Zasługi dla Kultury Gloria Artis od Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dwukrotnie zdobyła nagrodę za najprostszą drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni: w 2009 r. Za udział w filmie Jestem Twoją, aw 2016 za kreację w filmie „Nasza miłość” [4]. W 2019 roku została laureatką Ireny Solskiej za pracę, która znacząco wpłynęła na rozkwit aktorstwa.

Dorota Kolak jest żoną aktora Igora Michalskiego i matką aktorki Katarzyny Z. Michalskiej.

Dorota Kolak (56), która na stałe mieszka w Gdańsku, spędziła kilka dni w ciągu miesiąca w Warszawie na planie serialu „Recipe for Life”, w którym grała Irenę, i „Colours of Happiness”, podczas którego grała Annę . Z kolei jej mąż Igor Michalski (56), od 2006 roku prowadził scenę w Kaliszu.

REKLAMA

Jakby tego było mało, ich córka Katarzyna Michalska (28), która jest dodatkowo aktorką, mieszkała we Wrocławiu.

Dobrze, że są telefony – wtedy pani Dorota się roześmiała. – mamy ogromne rachunki! Życie w ciągłej separacji nauczyło całą rodzinę zrozumienia kilku chwil razem. – Kiedy wszyscy jesteśmy naraz, marnowanie czasu na kłótnie jest stratą. Chcemy leniuchować razem – powiedziała aktorka jakiś czas temu.

Latem zawsze odwiedzali swój letni domek nad Jeziorem Wdzydze na Kaszubach, gdzie czas upływał na spływie kajakiem, spacerowaniu po lesie, opalaniu się na tarasie z książką lub wykładaniu przyjaciół przy winie. z drugiej strony znów były długie dni separacji …

Jednak kilka dni temu wszystko się zmieniło. Igor Michalski przyjął propozycję przejęcia kierownictwa Teatru Muzycznego w Gdyni, a Dorota Kolak zakończyła dodawanie serialu „Przepis na życie”. sugeruje to, że wszystko wraca do poprzedniego stanu, a pani Dorota i pan Igor spotykają się znacznie częściej o trzeciej po południu na rodzinnej kolacji, która nie będzie obowiązkową częścią ich dnia.

Obaj nie mają wątpliwości, że będą mieli skłonność do życia w przybliżeniu tak szybko i bez kłopotów z życiem osobno. Przećwicz to! Dorota Kolak wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że jej mąż początkowo nie widział jej miłości. – zamiast sześciu – śmieje się aktorka.

Spotkali się pod koniec lat 70. w Kielcach. Nie przeszkadzało im to, że studiowała w Krakowie, a on studiował w Łodzi. Dojrzewali przez dłuższy czas, że muszą być razem. Ale dojrzeli. A dzisiaj, po dość 30 latach, są pewni, że muszą dokonać właściwego wyboru!

Nigdy nie zastanawiałem się, czy to dobrze, że Igor jest związany ze sceną, czy nie – powiedziała aktorka. – Podobała mi się ta osoba, mężczyzna. I nie miało znaczenia, czy był aktorem czy farmaceutą. Zaimponował mi, ponieważ zanim zrozumiał, zrozumiał sens życia. Że chodzi o smakowanie, a nie śpieszenie się na ślepo … Dzisiaj, kiedy znów są blisko, słowa te zwalczają znaczenie zastępcze.

Dorota kolak wiek
Dorota kolak wiek