Kurt Cobain życie Bez Cenzury Cda

Kurt Cobain życie Bez Cenzury Cda

Kurt Cobain życie Bez Cenzury Cda

Kurt Donald Cobain (20 lutego 1967 r. – 5 kwietnia 1994 r.) Był amerykańskim piosenkarzem, autorem tekstów i muzykiem, najlepiej znanym jako gitarzysta i lider zespołu rockowego Nirvana. Uważany za ikonę Generacji X, jest uważany za jednego z najbardziej kultowych i wpływowych muzyków rockowych w historii muzyki alternatywnej. [1]

Urodzony w Aberdeen w Waszyngtonie Cobain założył zespół Nirvana z Krist Novoselic i Aaron Burckhard w 1987 roku i założył go jako część sceny muzycznej w Seattle, która później stała się znana jako grunge. Po podpisaniu kontraktu z główną wytwórnią DGC Records, Nirvana odniosła światowy sukces dzięki „Smells Like Teen Spirit” z uznanego przez krytyków drugiego albumu Nevermind (1991). Po sukcesie Neverminda Nirvana została nazwana „flagowym zespołem” Generacji X, a Cobain został okrzyknięty „rzecznikiem jednego pokolenia”; Cobain jednak był tego oburzony, wierząc, że jego przesłanie i wizja artystyczna zostały źle zinterpretowane przez społeczeństwo, z jego osobistymi problemami często podlegają uwagi mediów.

Cobain urodził się w Grays Harbor Hospital w Aberdeen w stanie Waszyngton 20 lutego 1967 r., [9] syn kelnerki Wendy Elizabeth (z domu Fradenburg; ur. 1948 r.) [10] i mechanik samochodowy Donald Leland Cobain (ur. 1946). Jego rodzice pobrali się 31 lipca 1965 r. W Coeur d’Alene w Idaho. Jego pochodzenie obejmowało holenderski, angielski, francuski, niemiecki, irlandzki i szkocki. Jego przodkowie z Irlandii wyemigrowali z Carrickmore w hrabstwie Tyrone w 1875 r. [13]: 7 Badacze odkryli, że byli szewcami, pierwotnie nazwanymi „Cobane”, którzy przybyli z Inishatieve, miasteczka w Carrickmore. Osiedlili się najpierw w Kornwalii, Ontario, Kanadzie, a następnie w Waszyngtonie [14]. Sam Cobain wierzył, że jego rodzina pochodzi z hrabstwa Cork [15] Jego młodsza siostra, Kimberly, urodziła się 24 kwietnia 1970 r.

Beatlesi mieli wczesny i trwały wpływ na Cobaina; jego ciocia Mari pamięta, jak śpiewał „Hej, Juda” w wieku dwóch lat. [13]: 9 „Moje ciotki dały mi płyty Beatlesów” – powiedział Cobain Jonowi Savage’owi w 1993 roku – „więc w większości [słuchałem] Beatles [jako dziecko], a gdybym miał szczęście, byłbym w stanie kupić singiel. ”[19] Cobain wyraził szczególne upodobanie do Johna Lennona, którego nazwał swoim„ idolem ”w pośmiertnie wydanych czasopismach [ 20] i przyznał, że napisał piosenkę „About a Girl” z debiutanckiego albumu Nirvany Bleach z 1989 roku, po trzech godzinach słuchania Meet the Beatles!. [13]: 121

Cobain był także fanem zespołów hard rockowych i heavy metalowych z lat 70., w tym Led Zeppelin, AC / DC, Black Sabbath, Aerosmith, Queen i Kiss. Nirvana od czasu do czasu grała covery tych zespołów, w tym „Heartbreaker” Leda Zeppelina, „Moby Dick” i „Immigrant Song”, „Hand of Doom” Black Sabbath, oraz „Do You Love Me” Kissa. i napisał piosenkę Incesticide „Aero Zeppelin” jako hołd dla Led Zeppelin i Aerosmith. Wspominając trasę koncertową ze swoim zespołem, Cobain stwierdził: „Zwykłem zdrzemnąć się w furgonetce i słuchać Queen. W kółko i rozładowuj akumulator w furgonetce. Utknęlibyśmy z rozładowaną baterią, ponieważ zbyt często słuchałem Królowej ”.

Kurt Cobain życie Bez Cenzury Cda
Kurt Cobain życie Bez Cenzury Cda