Ostry Skalisty Grzbiet Górski

Ostry Skalisty Grzbiet Górski,

Ostry Skalisty Grzbiet Górski

Sharp Mountain lub Sharp Ridge (historycznie pisane również jako „Sharpe”) we wschodniej środkowej Pensylwanii w USA może być grzbietem (krotnie) Ridge-and-Valley Appalachians przemierzającym jej wschodnią stronę w szczelinie Tamaqua nad małą rzeką Schuylkill który dzieli go od wschodniego przedłużenia grzbietu, Nesquehoning Ridge. Grzbiet, położony w sercu antracytowego regionu Pensylwanii, spływa do Susquehanna wzdłuż zachodnich stoków i przez niewielki dopływ Schuylkill rzeki Schuylkill na jej wschodnich stronach.

Silnie zalesione, stosunkowo strome zbocza Gór Sharp i Nesquehoning charakteryzują krajobrazy na Wyżynie Antracytowej. Zgłoszono Sharp Mountain, ponieważ pierwsze miejsce, w którym węgiel regionu został odkryty przez osobę polującą w 1788 r. Gdy inny łowca znalazł i zgłosił antracyt 5–6 mil na wschód od Tamaqua, w miejscu, które stało się Summit Hill w Pensylwanii, Lehigh Firma węglowa powstała w 1792 roku i zaczęła wykorzystywać te znaleziska.

Duże obszary w dolinach po obu stronach są zakłócane przez działalność związaną z wydobyciem węgla. Znaczna część odpływu z kopalni odkrywkowych jest zatrzymywana w porzuconych wyrobiskach, dzięki czemu mniejsze ilości spływu powierzchniowego są odprowadzane do lokalnych potoków.

Lot nad ostrym grzbietem Rocky Mountain. często są to szczyty gór na dużych wysokościach. Niebezpieczne klify i strome szczyty. Spiczasty szczyt górski. Klimat górzysty, strefa alpejska. Ciemne czarne kolory. Ponury i przerażający. Duże ukształtowanie terenu, które wznosi się ponad otaczający teren na ograniczonym obszarze, zwykle w rodzaju szczytu. Poprzez siły tektoniczne lub wulkanizm. kilka gór to pojedyncze szczyty, ale większość z nich występuje w ogromnych zasięgach. Klif wysokiej ściany skalnej. Stromy ponury niesamowity straszny przerażający makabryczny zaskakujący makabryczny góralski otchłań przepaść przepaść przepaść przepaść przechodząc 3840 × 2160 4K UHD.