Ręczny Warsztat Tkacki

Ręczny Warsztat Tkacki

Przy użyciu ręcznych krosien materiał jest wytwarzany przy użyciu różnego rodzaju nici; w tym wełnę, bawełnę, poliester i jedwab. Kobiece Stowarzyszenie Spółdzielcze w dziesięciu historycznych domach, w których kobiety ze społeczności produkują i sprzedają ceramikę, papier i mydło, wyroby tkane i domowe produkty spożywcze.


MATERIAŁY:

Możliwość rezerwacji biletu ze wszystkimi materiałami, w tym z krosnem ręcznym. na wypadek, gdybyś miał dodatkową wełnę, przędzę, wstążki, których chciałbyś użyć, możesz zarezerwować bilet bez materiałów, ale przynieś także swój krosno!

UCHWYT WARSZTATOWY:

Simone Meentzen to artystka i projektantka tkanin występująca na styku tekstyliów, projektowania produktów i sztuki. Twórczość koncentruje się na ręcznie robionym, odmładzającym rzemiośle z nowymi doświadczeniami. Simone Meentzen, absolwentka Central Saint Martins College of Art & Design London, zaprojektowana dla międzynarodowych klientów modowych, Textile Studios z Londynu, współpracowała z artystami przy różnych projektach. Mieszkając teraz w Berlinie, nadal rozwija sztukę włókienniczą i pracuje jako projektant tkanin kontraktowych. Jest także doświadczonym nauczycielem akademickim i od 2008 r. Uczy mody, tekstyliów i analizy trendów. Specjalizacje: ręcznie robiona powierzchnia tekstylna, oryginalne dzieła sztuki na potrzeby koncepcji i prognozowania trendów, tkaniny z włókien i wieszaki ścienne.