Wanda kwietniewska wiek

Wanda kwietniewska wiek

Wanda kwietniewska wiek

Wanda Małgorzata Kwietniewska (ur. 8 lipca 1957 r. W Przywidzu) – polska piosenkarka, wokalistka zespołu Wanda i Banda. Urodziła się w Przywidzu. Jej rodzicami są Warszawa. Pasję do sportu zawdzięcza ojcu, Jerzym Kwietniewskiemu. Dzieciństwo i młodość spędziła w Elblągu, gdzie w I liceum Juliusz Słowacki założył kabaret „Przydafka”.

Po ukończeniu liceum w Kwidzynie, gdzie prowadziła także kabaret, potrzebowała wydziału aktorskiego „Łódzkiej Szkoły Filmowej”, ale nie została przyjęta z powodu braku miejsc.

Ostatecznie rozpoczęła studia na Wydziale Śpiewu w Pracowni Scen Scenicznych (w latach 1976–1979), działając na poznańskiej scenie. Fascynowała ją praca Deep Purple, Hendrix i Black Sabbath.

Kariera
Zespół wokalny Bożena Krata, Wanda Kwietniewska, Małgorzata Ostrowska, Mira Roszkiewicz oraz Andrzej Sobolewski i Grzegorz Stróżniak powstali w Poznaniu w 1979 roku wraz z publicznością z miejscowego studia Art Stage.

W 1981 r. Zespół przekształcił się w stado skandalu, a następnie w lombard. Z tym zespołem Kwietniewska nagrała dwa albumy: Death to the discotheque! a z okazji 10. rocznicy istnienia ’81 -’91 Największe hity. u boku Lombarda była na kołdrach „Razem” (1982-08-08).

Po odejściu z grupy Lombard we wrześniu 1982 roku, w listopadzie równoważnego roku piosenkarz założył zespół zastępczy – Banda i Wanda. Była nie tylko wokalistką grupy, ale także kompozytorem. Debiutancki album Banda i Wanda został wydany w 1984 roku.

Zawierała takie hity jak „Hi-Fi” i „Nie będę Julią”. Rok później wydaliśmy album Mamy czas, dlatego zespół nagrał 9 piosenek dla ulubionego serialu Seven Wishes.

Wanda kwietniewska wiek
Wanda kwietniewska wiek