Zenon martyniuk wiek

Zenon martyniuk wiek

Zenon martyniuk wiek

Zenek Martyniuk urodził się w Wigilię środkową 1969 r. We wsi Gredele, położonej w województwie podlaskim; ma 175 cm wzrostu. jest absolwentem czwartej liceum w Białymstoku, a tym samym studiów ekonomicznych w Bielsku Podlaskim. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jego pierwszymi nauczycielami byli wujkowie, którzy grali w zespołach występujących głównie w grach wiejskich.

Młody Martyniuk stawiał pierwsze muzyczne kroki, pracując na weselach wiejskich jako wokalista zespołów Akord i Centrum. W 1989 r. Wraz z Mariuszem Anikiejem stworzył grupę Akcent, która wzięła swoją nazwę od podstawowych liter nazw Akord i Centrum. Po dwóch latach zespół zawiesił działalność, co wiązało się z wyjazdem Mariusza Anikieja do Belgii.

W tym momencie Martyniuk występował w grupach Ex-Akcent i Crazy Boys. W 1993 r. Anikiej wrócił do Polski, dlatego zespół Akcent został wskrzeszony. Martyniuk pojawił się również jako gość w zespole Select. Wydał także jeden album podczas duetu z Waldemarem Oksztulem.

Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych śpiewaków sceny disco-polo. jest również numerem jeden wśród cygańskiego trendu dyskopolistycznego (umie śpiewać w języku cygańskim). W swojej dyskografii Akcent ma 17 albumów, z których dwa najbardziej popularne: Przekorny los (2016) i „Enchanted island” (2018). Oba dyski uzyskały status diamentowego dysku, a ich sprzedaż przekroczyła 150 000 egzemplarzy.

Zenek Martyniuk ma również w swojej kolekcji jeden solowy album „Remembrance”, wydany w 1994 roku. Jednak hity Akcent były najbardziej popularne. Artysta wydał takie hity, jak: „Dziewczyna z klubu disco”, „Życie to chwile”, „Pragnienie miłości”, „Przewrotny los”,

„Moja gwiazda” lub „Przez twoje zielone oczy”. Teledysk do ostatniej z tych piosenek był wielkim sukcesem na YouTube. zostało pokazane ponad 150 milionów razy. Był drugim klipem do polskiej piosenki, która przekroczyła limit 100 milionów wyświetleń. głównym z nich była piosenka „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.

W lutym 2017 roku napój energetyczny „Zenek Energy Drink” trafił na rynek z wizerunkiem wokalisty zespołu Akcent. kilka miesięcy później biografia artysty miała swoją premierę napisaną przez Martynę Rokitę „Zenon Martyniuk – życie jest chwilą”. Książka została wydana przez Edipresse.

Oprócz biografii Zenka Martyniuka planowane jest stworzenie filmu dokumentalnego, którego główną postacią będzie gwiazda disco-polo. Za scenariusz odpowiada Katarzyna Jungowska. W styczniu 2019 r.

Zenek Martyniuk wystąpił gościnnie na planie trzeciej części kultowej polskiej komedii „Kogel-mogel” („Miszmasz, kogel-mogel 3”).

„Król disco-polo” również przeżył, aby ustalić mural. Jego wizerunek zdobi ścianę kamienicy przy ul. Haller w Białymstoku.

4 lutego 1989 r. Zenek Martyniuk ożenił się z żoną Danutą. Para ma jednego syna, Daniela. Młody Martyniuk stał się głośny z powodu kłótni z żoną Eweliną, która była wówczas w ciąży, i jej matką. Daniel porzucił ukochaną i nie oszczędził gorzkim słowom.

W końcu jednak wojowników udało się pogodzić, co spowodowało chrzest córki Daniela i Eweliny – Laury, który miał miejsce w niedzielę wielkanocną w kwietniu 2019 r.

30-letni syn Zenka miał również kilka rozpraw sądowych, w tym dotyczących gróźb skierowanych przeciwko glinom. Zenek Martyniuk mieszka wraz ze swoją żoną Danutą w Grabówce pod Białymstokiem. Deklaruje wielkie przywiązanie do wiary.

Zenon martyniuk wiek
Zenon martyniuk wiek